Legyen rend a játszótereken (is)!
A hétvégén kisebb felbolydulást keltett a közösségi médiában arról az idős házaspárról szóló poszt, akik a Gyenes Mihály téri játszótéren takarítottak, mert szégyellték Németországból érkező unokájuk előtt az ottani állapotokat. Ki is emelte a posztoló a Városüzemeltetési Kft. felelősségét a témával kapcsolatban.
Az elvégzett munkánkért teljes felelősséget vállalva a következő információval szolgálunk. A Kecskeméti Városüzemeltetési Nonprofit Kft. KMJV önkormányzatával kötött közfeladat-ellátási szerződésben foglaltak szerint, a rendelkezésre bocsátott erőforrások erejéig végzi, tudja végezni a munkáját.
A Gyenes Mihály téri játszótéren heti 4 alkalommal fordulnak meg munkatársaink. Hétfőn és pénteken seprőgép megy végig a sétányon, keddenként a kézi úttisztító csoport takarítja fel a teljes játszóteret, és heti egy alkalommal - ahogyan minden játszótér esetében - megjelenik a játszótér karbantartó csoportunk, akik átnézik az összes játszóelemet, elvégzik a szükséges javításokat és összeszedik a szétszórt szemetet. Ez áll a szerződésünkben, erre van erőforrásunk – ezt becsülettel elvégezzük. Ha ellenőrzés során azt tapasztaljuk, hogy az éjszakánként a játszótereken randalírozó fiatalok vagy hajléktalanok nagyobb mennyiségű szemetet hagynak maguk után azt soron kívül összeszedjük.
Magunk is látjuk, sőt, mi látjuk igazán, mennyire szemetes a város! A német állapotoktól fényévnyi távolságra vagyunk. Miért? Az igen valószínű, hogy jobban felszerelt és finanszírozott egy német várost üzemeltető cég. De az is biztos, hogy a német állampolgár messze nem szemetel annyit, mint mi, magyarok. Nehéz ezt leírni, de ez a valóság. Persze, a KVÜ-n is számon lehet kérni, miért nem állunk ott a szemetelők mellett és tartjuk a kezük alá a hulladékgyűjtő edényeket, de nekünk nem ez a dolgunk.
Az is valóság, hogy sajnos a forróságban védekezésképp a fák sok levelüktől megválnak, így a lombhulladékkal mostantól ősz végéig számolnunk kell. A fotókon az idős házaspár is ezt sepregeti, köszönjük nekik!
Valószínűleg az emberi személeten és a cselekedeteken is változtatni kell, hogy a város rendezettebb képet mutasson.
Csak együtt tudunk élhető várost teremteni!